Apple Campus 2 na ďalšom videu!

0

Človek sa ani len nenazdá a to, čo sa pred pár rokmi javilo ako práca na dlhú dobu už dnes stojí na svojich pevných základoch a dokončujú sa viacmenej detaily. Áno, hovoríme presne o Apple Campus 2, ktoré je vo výstavbe niekedy od začiatku roka 2014. Ako ale môžeme vidieť aj na poslednom videu, Applu sa zjavne darí, budova už je z veľkej miery hotová. Dokončenie do konca roka a následné otvorenie začiatkom toho budúceho bude zrejme reálne

Apple Campus 2 na ďalšom videu!

Ako sa ukazuje, v Amerike majú zrejme diametrálne odlišný prístup ako u nás. Kým tu nikto nie je schopný už 20 rokov postaviť diaľnicu z Bratislavy do Košíc, v Amerike rastú cesty a tiež budovy ako z vody. Ani sme sa nenazdali a Apple Campus 2 už vyzerá byť z veľkej časti hotový. Na streche budovy dokonca môžeme vidieť aj solárne panely, z ktorých by mala fungovať väčšina centrály, aby bola čo najviac „zelená“, keďže sa o to Apple vo veľkej miere pokúša.

Len tak mimochodom, Apple v tomto smere zachádza až do takých extrémov, že z hornej strany markíz, ktoré majú chrániť obrovské okná pred slnkom nainštalovalo špeciálne, zrolovateľné solárne panely, ktoré by mali premieňať slnečnú energiu na elektrinu. Ďalšia dôležitá vec je zeleň, ktorá sa nachádza v celom priestore, ktorý Apple vlastní. Nájdeme tu vraj obrovské sady ovocných stromov. Dokonca sa tu nachádza aj 100 rokov stará budova, ktorá bola na tomto mieste aj pôvodne a Apple sa ju rozhodlo zrekonštruovať a využívať ju ako sklad pre plody, ktoré vyrastú na stromoch v areáli Campusu.

Hold, vyzerá to zaujímavo a už nepotrvá veľmi dlho, kým Apple svoje nové sídlo otvorí. Máme sa preto naozaj na čo tešiť a už dnes sa nevieme dočkať, kým vám prinesieme nejaké nové informácie či dokonca možno aj videá z vnútra stavby. Zatiaľ je to samozrejme trošíčku problém, keďže vo vnútri asi stále nič nie je.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk