Apple Campus 2 progres

0

Spoločnosť Apple stavia svoj nový Campus alebo pre mnohých skôr nové sídlo už vyše roka. Za tak krátku dobu dokázala urobiť neuveriteľné množstvo roboty a našinci sa len môžu čudovať, ako je možné, že nemáme diaľnicu z Bratislavy do Košíc, keď v Cupertine dokázali postaviť takúto obrovskú stavbu za jediný rok. Otváranie je stanovené na koniec roka 2016.

Obrovský pokrok

Celá nová budova spoločnosti Apple pozostáva celkom z desiatich budov, ktoré sú postavené v tvare kruhu. Apple má viacmenej dokončených presne 5 budov, čo znamená, že ostáva polovica. Samozrejme dokončené nie sú úplne a stojí zatiaľ len ich hrubá konštrukcia, ale aj tak je to takmer neuveriteľné, nakoľko môžeme vidieť, kde bol Apple s touto stavbou pred rokom a kde bol pred pol rokom (aj to uvidíš priamo vo videu).

Tento obrovský projekt nie je dielom Tima Cooka. Teda vlastne je, ale nie úplne. Dopomohol mu totiž Steve Jobs, ktorý nám ho predstavil 4 roky, dozadu, v roku 2011. Budova, ktorej rozmery sú v podstate neuveriteľné dokáže poňať až 12 000 zamestnancov a taktiež ukazuje, že aj technologická spoločnosť môže byť ekologická, nakoľko všade okolo bude zeleň a na streche by sa mali nachádzať solárne panely.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk