Apple chce od Samsungu ďalších 180 miliónov dolárov!

0

Približne 2 týždne dozadu sme ti priniesli správu o tom, ako Samsung definitívne prehral patentový spor proti spoločnosti Apple. Práve v tomto spore prišiel o nemalú čiastku peňazí. Konkrétne ide o pol miliardy amerických dolárov. To ale zdá sa Applu stále nestačí a od Samsungu pýta ďalších 180 miliónov!

180 000 000$

Už sa zdalo, že jeden z najväčších patentových sporov v technologickom svete je na konci a zrazu sa deň po sviatkoch stalo toto. Od spoločnosti Apple prišla na Samsung ďalšia žaloba, ktorá si od Juhokórejského giganta pýta takmer 180 miliónov amerických dolárov. Teda, aby sme boli presnejší, ide konkrétne o 178 659 870$ + 1 192 490$ za úroky.

Táto ďalšia obrovská čiastka peňazí je vypočítaná samotným Applom a odráža sa na nej protiprávne jednanie Samsungu od roku 2012, kedy celý tento súdny spor začal. Uvidíme teda ako tento ďalší súdny spor dopadne.

To, či sudca schváli ďalších 180 miliónov dolárov alebo žalobu zmietne zo stola samozrejme teraz povedať nikto nevie. Je ale možné, že pokiaľ by mal Samsung platiť, nezaplatí plných 180 miliónov amerických dokárov ale len menšiu čiastku z tejto obrovskej sumy. Veď ani pri poslednom spore neplatila spoločnosť 1 miliardu ale len polovičku!

Apple vs. Samsung - svetapple.sk

Apple vs. Samsung – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk