Apple musí zaplatiť 558 miliónov € za porušenie patentov FaceTime a iMessage

0
apple-musi-zaplatit---titulná-fotografia---SvetApple

Spoločnosť Apple musí  zaplatiť v prepočte 558,2 milióna € za patenty spoločnosti VirnetX, ktoré Apple použil vo FaceTime, VPN a iMessage. Súd jednoznačne rozhodol v prospech VirnetX, takže Apple musí platiť.

Apple nie je neviniatko

Milióny a milióny musí zaplatiť Apple za porušenie duševného vlastníctva, kde porota amerického súdu jednoznačne potvrdila vinu Apple. Je to už po druhýkrát, kedy sa spoločnosť VirnetX súdila s Apple za porušenie špecifických patentov.

V roku 2012 tak vysúdila v prepočte 328,5 milióna €, čo predstavovalo takmer 1% z predaja iPhonov a iPadov. Apple bolo donútené zmeniť dizajn FaceTime, ale verdikt bol v roku 2014 zmenený po odvolaní Apple. VirnetX podal žalobu na súde East Texas Federal District Court, v regióne, kde sú zhovievaví k vlastníkom patentov. Spoločnosť vysúdila milióny aj od Microsoftu v 2010 a od Skype v 2014.

Je jasne vidieť, že spory medzi Apple a Samsungom nie sú jediné a aj Apple má svoje hriechy, za ktoré musí platiť. Avšak sumy, ktoré sú určené súdom sú pre obrovskú spoločnosť „malinou“.

iMessages - Svetapple.sk

Zdroj: theverge.com

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.