Apple Music sa pomaly doťahuje na Spotify!

0
apple-music-spotify---titulná-fotografia---SvetApple

Pravdepodobne každý pozná hudobnú streamovaciu službu Apple Music či Spotify. Jedna z nich, tá s názvom Apple je na trhu len približne pol roka, zatiaľ čo tá druhá je dlhoročnou jednotkou v tejto oblasti. To sa ale môže za pár mesiacov či za rok celé zmeniť. Apple Music sa totiž doťahuje na Spotify. Dosiahla fantastické hodnoty!

Apple Music, fantastické čísla

Pokiaľ šéfuješ tak veľkej streamovacej službe ako je Spotify asi by ťa ani vo sne nenapadlo, že sa k tvojmu piesočku môže pridať aj niekto iný. No dobre, napadnúť by ťa to možno mohlo ale asi by si nerátal s tým, že to bude zrovna najhodnotnejšia spoločnosť na svete, ktorej smartfóny má milióny či možno miliarda ľudí, hold taký je život a Spotify sa s týmto faktom musí zmieriť.

Apple Music bola predstavená v lete 2015 a dnes, v januári 2016 dosahuje také čísla, o ktorých by sa mohlo mnohým len snívať. Podľa odhadov agentúry Financial Times má totiž 10 000 000 platiacich používateľov a to na všetkých možných platformách (iOS, OS X, Android, Windows). Z toho vyplýva, že Apple Music je približne o polovicu menšou službou, ako konkurenčný Spotify, ktorý by ich mal mať okolo 20 000 000.

To ale samozrejme nie je všetko. Netreba zabúdať na to, že nie všetci sa rozhodli začať platiť za trojmešačné skúšobné obdobie alebo ešte nezačali, pretože im zatiaľ neskončilo a tak je viac ako možné, že používateľov najmä v tomto povianočnom čase bude okolo 15 000 000. Uvidíme teda, ako sa bude službe dariť a či sa jej nakoniec podarí zosadiť z tróna kráľa hudobných streamovacích služieb, alebo navždy zostane ako číslo 2.

zdroj: www.macrumors.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk