Apple Music stojí v Rusku naozaj len 3$!

0
Apple Music - svetapple.sk

Apple spúšta svoju novú streamovaciu službu Apple Music v 100 krajinách sveta, medzi ktoré patrí aj Slovensko a Česko. Pochopiteľne sa sem zaradí aj najväčšia krajina sveta Rusko, kde však nie sú až natoľko zvyknutí platiť za streamovacie služby. Aby teda Apple Music neskončil totálnym fiaskom Apple znížilo cenu a to na neuveriteľne smiešne 3$ mesačne!

Rusi nechcú platiť!

Apple Music bude v Rusku stáť 169 rubľov, čo je v prepočte asi 3 $. V porovnaní s tým, čo Apple ponúka v Amerike (10 $) je to naozaj smiešna suma, avšak oproti konkurencii v Rusku ide o pomerne rozumnú čiastku. Napríklad streamovacia služba Yandex Music stojí len 149 rubľov, čo je ešte menej ako ponúka Apple. Google Play Music tu stojí zase 189 rubľov. Apple sa vybralo zlatou strednou cestou a výhodu má aj v množstve skladieb, ktoré ponúka a v tom, že je najväčšie.

Rusi väčšinou za streamovacie služby vôbec neplatia a ani spomínané streamovacie služby, ktoré prišli s nízkymi cenami tento fakt nedokázali zvrátiť. V tejto krajine sa totiž vo väčšine počúva hudba bezplatne cez sociálne siete. Medzi ne patrí aj najobľúbenejšia „kniha tvárí“ Vkontakte. Apple ponúka aj ďaľšiu výhodu a to v tom, že ide o multiplatformovú službu. Nebude totiž dostupná len na iPhone či iPod ale aj na Android, ktorý sa dá v krajine kúpiť za pár desiatok dolárov. Uvidíme teda, či sa Apple podari v krajine neobmedzených možnosti presadiť. My len dúfajme, že podobne bude uvažovať aj v prípade Slovenska a nenasadí cenovku 10 $.

Apple Music - svetapple.sk

Apple Music – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk