Apple patrí medzi 100 najrýchlejšie rastúcich spoločností

0

Jablková spoločnosť sa už po ôsmykrát zaradila na zoznam Fortune 100, medzi 100 najrýchlejšie rastúcich firiem. Momentálne obsadzuje 88. priečku.

Prepad

Aj napriek tomu, že z tejto správy majú pravdepodobne v Coupertine radosť, horšie je to, že Apple zažilo akýsi výrazný prepad v tomto zozname. Z pôvodnej 33. priečky totiž spadla Jablková spoločnosť o 55 miest na celkovú 88. priečku. Aj napriek tomu, že to nemusí byť najlepšia správa Apple sa do zoznamu 100 najrýchlejšie rastúcich spoločností dostala už  po ôsmykrát čo nedokázala žiadna iná spoločnosť, nieto ešte po sebe. Zdá sa teda, že v Coupertine opäť padajú rekordy a pribúdajú nové predsavzatia na budúci rok, aby spoločnosť v zozname figurovala opäť!

tim-cook-has-a-somewhat-baffling-answer-when-asked-about-apple-doing-new-product-categories-this-year

Tim Cook to bude mať veľmi ťažké, aby „svoju“ spoločnosť dostal do zoznamu opäť. Kto vie možno sa to podarí, všetko sa však dozvieme až na budúci rok! – svetapple.sk

Náročné podmienky

Na tomto zozname však nenájdete veľa technologických spoločností. Možno tak Baidu (46.) či Tivo (73.), ktoré aj tak nie sú známe širokému publiku. Hlavným dôvodom, prečo na zozname nefiguruje napríklad Samsung, je jednoduchý. Kórejská firma nespĺňa určité požiadavky ako sú napríklad minimálne tržné kapitalizácie 250 miliónov amerických dolárov, celkové výnosy za posledné tri roky či určitá rýchlosť trhového rastu.

fortune-apple-fastest-growing

Apple – svetapple.sk

Zdá sa teda, že samotná Coupertinska spoločnosť nasadila neskutočnú latku, ktorá sa bude len veľmi ťažko prekonávať!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk