Apple Pay vo Veľkej Británii oficiálne spustený

0
Apple Pay - svetapple.sk

A je to tu! Veľká Británia je úplne prvou krajinou v Európe, kde je od dnešného dňa možné platiť bezkontaktne pomocou iPhonu 6, iPhonu 6 Plus a hodiniek Apple Watch. Tieto zariadenia podporujú službu Apple Pay, pretože obsahujú NFC. Vo Veľkej Británii nájdeš už v dnešných dňoch terminály s nálepkami, kde je možné okrem hotovosti a karty platiť aj pomocou platobného systému od Apple.

Apple Pay vo Veľkej Británii

Ako sa tak zdá, prvou krajinou pre Apple Pay v Európe nebude Nemecko, ale práve Veľká Británia, o ktorej sa špekuluje už nejaký ten piatok. Nová platobná služba funguje v tejto krajine od dnešného dňa a tak, pokiaľ tam náhodou žiješ, môžeš v obchode kupovať pečivo či čokoľvek iné aj pomocou svojho iPhonu. Predtým však musíš nainštalovať iOS 8.4 a nahrať do systému svoju platobnú kartu.

Zo začiatku služby bude čiastka, ktorú budeš môcť cez iPhone zaplatiť obmedzená na 20 dolárov denne, avšak pokiaľ ti to nestačí od septembra bude „limit“ navýšený na 30 dolárov za deň, čo sa približne zhoduje s čiastkou, ktorú môžeš vykonať bezkontaktne pomocou svojej platobnej karty. Apple Pay sa teda konečne dostal aj do Európy. Kedy sa však dostane ku nám zatiaľ nevieme. Dúfajme, že to bude čo najskôr. NFC je nám totiž v nových iPhonoch zatiaľ zbytočné.

Apple Pay a značky, ktoér ho podporujú - svetapple.sk

Apple Pay a značky, ktoér ho podporujú – svetapple.sk

Nálepka na Apple Pay, ktorá svieti na výkladoch obchodov! - svetapple.sk

Nálepka na Apple Pay, ktorá svieti na výkladoch obchodov – svetapple.sk

Apple Pay a značky, ktoér ho podporujú - svetapple.sk

Apple Pay a značky, ktoré ho podporujú – svetapple.sk

Zdroj: www.engadget.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk