Apple Pay: Všetko to kúzlo príde s Apple Watch

0

Spoločnosť Apple počas minulého roka predstavila službu Apple Pay, pomocou ktorej je možné platiť s iPhonom v obrovskom množstve obchodov po celej Amerike. Táto služba je veľmi praktická ale ešte väčším prínosom je, pokiaľ ju používaš na Apple Watch. Na svojich hodinkách ju použva až 79% respondentov posledného prieskumu!

Prieskum

Najnovší prieskum vo Veľkej Británií preukázal, že až 79% používateľov dáva prednosť plateniu cez Apple Pay na hodinkách Apple Watch ako na iPhone. A má to jeden jediný dôvod. Apple Watch má totiž používateľ stále na ruke. To znamená, že akonáhle má zaplatiť, iba priloží hodinky k terminálu a všetko prebehne hladko a bez zbytočného zdržiavania. iPhone má v tomto smere jasnú nevýhodu, nakoľko ho používateľ nosí vo vrecku.

Ono nie je nič komplikované zariadenie vytiahnuť z vrecka, priložiť ho k terminálu a následne opäť do vrecka vložiť ale povedzme si na rovinu, pri Apple Watch stačí len zdvihnúť ruku a tým to končí. Práve preto majú používatelia radšej platenie cez hodinky ako cez iPhone. Navyše, na to aby človek platil kartou zas nemusí robiť o toľko viacej úkonov, ako keby mal platiť iPhonom. Práve preto je čaro celého platobného systému skryté niekde v Apple Watch a my sa už nevieme dočkať, ako to celé vyskúšame!

Wristly-Apple-Pay-Preference

Kompatibilita Apple Pay - svetapple.sk

Kompatibilita Apple Pay – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk