Apple pracuje na operačnom systéme pre BMW i3

0
bmw i3 -svetapple.sk

Najnovšie špekulácie vraveli o tom, že záhadný automobil pre Apple v skutočnosti vyrába BMW, čo samozrejme nedalo spávať nemeckému automobilovému magazínu Auto Motor Sport, ktorý sa rozhodol získať informácie priamo od bavorskej automobilky.

Kde je teda pravda?

Známa nemecká automobilka nevylúčila, že spolupráca medzi dvoma spoločnosťami existuje. Práve BMW naznačilo, že diskutovalo s Apple o novej možnosti pripojených vozidiel. No akonáhle padla otázka na to, či Apple pracuje na operačnom systéme pre cenovo „dostupný“ elektromobil BMW i3, spoločnosť ostala ticho. Magazín vo svojom článku uviedol, že operačný systém, pravdepodobne vyrobený Applom, bude hlboko integrovaný do BMW i3 a umožní tak iOS zariadeniam, OS X zariadeniam a Apple Watch, aby komunikovali s automobilom. Toto by sa dalo použiť aj na prepojenie s notifikáciami o pohybe a informácií ohľadom batérií, vzhľadom na to, že i3 je elektromobil, čo znamená, že by vám váš iPhone alebo hodinky mohli vyhodiť upozornenie o stave vášho vozidla.

BMW i3 - svetapple.sk

BMW i3 – svetapple.sk

Znamenalo by to teda, že Apple nechce skončiť len pri CarPlay ale chce začať vyrábať plnohodnotný Car OS. Systém by nám mohol umožniť, aby Apple Watch vďaka Bluetooth či NFC fungoval ako kľúčenka, takže by sme odomykali naše auto práve pomocou hodiniek. Samotný Tim Cook potvrdil, že nové inteligentné hodinky majú funkciu, ktorá by niečo podobné dokázala. Tak či onak, spolupráca medzi Apple a BMW môže byť ešte zaujímavá!

Zdroj: Auto Motor Sport

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk