Apple pravdepodobne nechce, aby Samsung dodával procesory pre iPhone 7!

0

Spoločnosť Apple je presne tá spoločnosť, ktorá nezvykne nikomu nič odpúštať a tak sa za jednu chybu platí naozaj veľa. Dôkazom je aj napríklad Juhokórejský gigant, spoločnosť Samsung, ktorá sa tento rok postarala o novú mediálnu aféru, chipgate. Tá sa našťastie utriasla, ale Apple nehodlá nikomu nič odpustiť. Práve preto od Samsungu nechce už ani jeden čip!

Samsung a Apple

Tento rok sa ukázalo, že menej je niekedy viac a Samsung, ktorý sa považuje za výrobného giganta čipov pre mnohé zariadenia vrátane iPhonu jednoducho zlyhal. Jeho procesory vyrobené dokonalejšou technológiou ako tie od konkurenčného výrobcu boli jednoducho horšie a milióny používateľov po celom svete si to všimli. Práve to zjavne Apple vytočilo natoľko, že nechce odoberať od Samsungu čipy pre ďalšie zariadenia a na miesto toho prenechá výrobu skôr súčasnej výpomocnej alternatíve, spoločnosti TSMC.

Apple sa tak vraj rozhodlo aj napriek tomu, že Samusng má omnoho väčšie kapacity na výrobu procesorov a môže poskytnúť rýchlejšiu a objemnejšiu výrobu. Pokiaľ by totiž Apple odstavilo Samsung, oneskorilo by sa tým začatie predaja iPhonu a to určite nikto z nás nechce. Ako informoval server DigiTimes, je veľmi vysoká šanca, že Samsung prestane s výrobou komponentov pre Apple, čím určite poklesnú aj jeho zisky.

Na druhú stranu ale určite netreba hovoriť finálne stanovisko, nakoľko Apple nič oficiálne neprezradilo a jedna spoločnosť, ktorá práve zamestnáva 490 000 ľudí určite nie je ako posila na výrobu čipov na škodu. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať v budúcnosti. Na dnes to aspoň podľa nepotvrdených informácií vyzerá pre Samsung zle. Ako ale hovoríme, nič nie je isté a všetko môže byť napokon úplne ináč.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk