Apple predĺžuje výhradné práva na Liqidmetal!

0
Apple - svetapple.sk

Spoločnosť Apple sa rozhodla, že prdĺži zmluvu spoločnosťou Liqidmetal technologies o výhradných právach na použitie špeciálnej zliatiny Liqidmetal. Gigant sídliaci v Cupertine má práve s touto zliatinou zdá sa veľké plány a počas niekoľkých posledných rokov podal množstvo patentov na jej využitie. Nová zmluva platí do februára 2016.

Apple predĺžuje výhradné práva na Liqidmetal

Spoločnosť Apple sa rozhodla predĺžiť výhradné práva na špeciálnu zliatinu Liqidmetal od spoločnosti Liqid Metal Technologies. Apple teraz vlastní práva až do februára budúceho roka, kedy bude musieť zmluvu pravdepodobne opäť raz predĺžiť. Spoločnosť totiž zmluvu predĺžuje tretí krát. Práva vlastní od roku 2010, prvý krát ju predlžovalo v roku 2012, druhý krát v roku 2014, no a po tretí krát v dnešných dňoch.

Liqidmetal

Určite by bolo vhodné spomenúť aj to, čo to vlastne ten Liqidmetal je a na čo sa dá použiť. Ide o špeciálnu zliatinu, ktorá má skvelé vlastnosti, pre použitie v technologickom priemysle. Je to totiž kombinácia vysokej pevnosti, tvárnosti, odolnosti a hlavnej nízkej hmotnosti. Keď si to teda dáme dokopy, je to akoby stvorený materiál na zadnú stranu, napríklad iPhonu 6, ktorý mal problém s hliníkom a tak sa niektoré zariadenia jednoducho ohýbali.

Spoločnosť Apple už Liqidmetal používa od iPhonu 3G, kedy tento materiál použila na výrobu príslušenstva, pomocou ktorého môžme vyberať SIM karty!

Liqidmetal je použitý práve v tomto! - svetapple.sk

Liqidmetal je použitý práve v tomto! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk