Apple predstaví nový MacBook Air

0
Apple predstaví nový MacBook Air

Povedzme si na rovinu, že MacBook Air patrí stále medzi tie najpopulárnejšie počítače tejto značky. To všetko aj napriek tomu, že sme sa počas posledných rokov dočkali len minimálnych zmien v oblasti aktualizácie. Jediné, čo sa v tomto počítači dlhodobo vylepšuje je GPU a CPU. Ináč však sa však vývoj modelu Air akoby zastavil ešte niekde v rokoch 2012-2013. Po novom to bude ale zrejme iné. 

Dokonalé rozmery, príjemná cenovka

Ming-Chi Kuo zo spoločnosti KGI prezradil, že Apple tento rok plánuje predstaviť celkom novú generáciu počítača MacBook Air. Podľa jeho predpokladov sa dočkáme tohto produktu už niekedy v druhom štvrťroku 2018 a neskončí len pri lepších parametroch. Apple by vraj mohlo Air prekopať od základov. Všetci dobre vieme, že tento počítač je aj napriek stagnujúcej aktualizácii stále jeden z najpopulárnejších, aké Apple predáva. Aj preto sa ho ešte stále zubami nechtami drží. Vo výsledku sa možno dočkáme celkom nových tvarov, vylepšených procesorov, no hlavne dúfame, že Apple popracuje na displeji.

Práve tento počítač v oblasti MacBookov ako jediný neponúka Retina displej a jeho rozlíšenie je naozaj veľmi veľmi slabé. Sami sa čudujeme, že ho Apple ešte za niečo nevymenilo ale ako sme už uviedli vyššie, asi to svedčí o tom, že tento počítač je stále veľmi populárny a dobre sa predáva. Kuo predpokladá, že sa do konca roka dočkáme vďaka predstaveniu tohto modelu o nárast predajov MacBookov až o 10-15%.

Lacný MacBook by mohol na poly predajov poriadne zamiešať karty. išlo by o úplne najlacnejší počítač, ktorý by malo Apple vo svojej ponuke. Hovoríme tu teda o cenovke, ktorá by pravdepodobne mohla podliezť aj magickú hranicu $1 000. Nechceme mať ale dopredu zbytočne veľké oči a očakávania. Všetkého sa už o pár mesiacov dočkáme sami!

MacBook Air sa konečne dočká svojho veľmi dlho očakávaného nástupcu. Príde už v druhom štvrťroku 2018 - svetapple.sk

MacBook Air sa konečne dočká svojho veľmi dlho očakávaného nástupcu. Príde už v druhom štvrťroku 2018 – svetapple.sk

zdroj: idownloadblog.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk