Apple predstavil Apple Pencil!

0
Apple-Pencil - Svetapple.sk

To, čomu nikto neveril. To, čo Steve Jobs neznášal. Apple dnes predstavil stylus pre nový iPad Pro – Apple Pencil. Názvu sa spočiatku niekoľko divákov z publika zasmialo, ale Apple to myslí úplne vážne. Každopádne Apple Pencil vyzerá rozhodne skvele, v prípade nového iPadu Pro dáva zmysel a rozhodne bude pre obrovskú uhlopriečku ako stvorený.

Apple Pencil

Apple Pencil hneď na prvý pohľad ohúri svojim designom. Podporuje technológiu Force Touch, a tak stačí viac zatlačiť a razom kreslíš hrubé čiary alebo pero len nakloniť a čiara sa prispôsobí náklonu. Na produktovom videu pero pôsobilo ako keby bolo úplne obyčajná fixa, ktorá kreslí presne tak, ako ťaháš, tlačíš alebo nakláňaš. 

Pero sa ale samozrejme nezaobíde bez energie, preto má v sebe integrovanú miniatúrnu batériu, ktorú musíte dobiť cez Lightning konektor na druhej strane pera, napríklad tak, že ho pripojíte priamo do iPadu Pro a pero sa dobije opäť do plna. Trochu smutnou správou je, že Apple Pencil sa bude predávať úplne oddelene a teda ho k iPadu Pre nedostanete. iPad Pencil bude stáť $ 99. Dostupné bude v novembri spoločne s iPadom Pro.

 

About The Author

Volám sa Šimon, mám 17 rokov a momentálne študujem na gymnáziu v Žiline so všeobecným zameraním. Apple mám rád preto, lebo sa mi veľmi páči ich pokrokový design a technika. Pre svetapple.sk píšem hlavne aplikácie. Baví ma to môcť si ich všetky vyskúšať a potom ti ponúknuť môj zážitok z toho.