Apple predstavil nový iPod Shuffle a iPod Nano!

0
iPod - svetapple.sk

Spoločnosť Apple predstavila počas dnešného dňa úplne nový updatovaný iPod Touch, ktorý okrem iného priniesol aj naozaj výrazný posun v oblasti výkonu. Je to v súčasnosti asi najvýkonnejšie iOS zariadenie, avšak čo jeho menší bratia Shuffle a Nano? Tieto zariadenia taktiež Apple upravilo, no neprišlo viacmenej nič prevratné, okrem troch známych farebných variant. Prvá je krikľavo rúžová, druhá tmavomodrá a tretia Gold.

Nové iPody Shuffle a Nano

Spoločnosť Apple dnes predstavila nové iPody Nano a iPody Shuffle. Pre tieto zariadenia to už v poslednej dobe vyzeralo ako keby boli na konci výroby, no nie je to celkom tak. Spoločnosť sa zdá sa rozhodla ukončiť ich životný cyklus s úctou a tak ich vystavila po viacmenej 3 rokoch (zrejme) poslednému updatu, ktorý ich privedie do dôchodku. Znamená to teda, že okrem nových farieb iPody nepriniesli absolútne nič nové. Základná cena za iPod Nano je stále 179€, čo ja osobne považujem za naozaj veľa.

Je pravda, že Apple si pýta viac ale 179€ totálne zabíja toto zariadenie. Možn  pokiaľ by Apple ponúklo príjemnejšiu cenovku 99€, predaje by boli na úplne inej úrovni ale to už nechajme v rovine úvah. Druhý spomínaný iPod, ktorý taktiež dostal nové farby stojí 55€. To je celkom príjemná cenovka za niečo, čo má 2GB kapacity, 24 hodinovú výdrž a jednoduchý, praktický dizajn.

iPod nano Gold 2015 - svetapple.sk

iPod nano Gold 2015 – svetapple.sk

iPod - svetapple.sk

iPod – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk