Apple predstavilo brutálny iMac Pro v Space Gray!

0

Už dávnejšie sme nadávali na to, že Apple dlhšiu dobu nič nerobí so svojim najdôležitejším produktom pre profesionálov. Áno, hovorili sme o Mac Pro, ktorý dnes prináša príliš vysokú cenovku a príliš slabé HW. Je tu obrovský nepomer a toto zariadenie sa preto takmer vôbec nepredáva. Veď je na trhu už 5 rokov bez aktualizácie, takže sa vlastne ani nemáme čomu čudovať. Presne preto vznikol iMac Pro. Počítač, ktorý by mal súčasný iMac nahradiť a ponúknuť ešte omnoho viac!

iMac Pro

To, že pri kúpe Macu Pro potrebujeme zakúpiť ešte príslušenstvo mohol byť doteraz pre mnohých problém. Respektíve to nebolo príliš praktické.

Po novom to ale bude celkom ináč. Človek si jednoducho zakúpi iMac, ktorý ale ponúkne brutálny výkon a príslušenstvo v nádhernej farebnej kombinácií Space Gray, ktorú už poznáme z iPhonov, MacBookov či iPadov. Poďme ale priamo na výkon. Čo to bude zač? Začneme asi procesorom.

Ten pochádza od spoločnosti Intel a hovoríme o celkom novej rade Xeon. Procesor bude v základnej verzií ponúkať 8 jadier. To ale samozrejme stačiť nebude a Apple bude ponúkať ešte silnejšiu, 10 jadrovú verziu. Pre najnáročnejších tu ale bude až 18 jadier a jeden z najvýkonnejších počítačov súčasnosti.

Apple bol v počte jadier vždy extrémista a týmto počítačom to len potvrdil. Pri tom bude všetko dokonalo skryté v počítači, ktorý vyzerá ako obyčajný iMac! Čo sa týka grafického výkonu, pod kapotou nájdeme grafiku AMD Radeon z rady Vega. Tá bude môcť ponúknuť až 16GB VRAm a výkon 21 teraflopov za sekundu. Operačná pamäť počítača ponúka až 128GB (RAM).

Taktiež tu sú nové porty pre Thunderbolt a USB-C. Pre toho, kto miluje FaceTime v tej najvyššej kvalite tu bude zabudovaná FullHD kamera. Základná cenovka počítača bude $4,999. Za túto cenu dostaneš dopredu vstavaný 5K displej, myšku a klávesnicu. Počítač bude dostupný v decembri a počas roka sa určite dočkáme ďalších noviniek!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk