Apple ročne minie 700 000$ na bezpečnosť Tima Cooka

0
Tim Cook - svetapple.sk

Tim Cook je v súčasnosti CEO najhodnotnejšej spoločnosti na svete, spoločnosti Apple (722 mld. dolárov). Práve preto je viac než jasné, že tak vysoko postaveného muža, ktorý často vystupuje na verejnosti treba aj patrične ochrániť. Aj keď sa Tim Cook nevozí v pancierových autách a ochranka ho nesprevádza ani do obchodu, pri verejných vystúpeniach treba zabezpečiť špičkovú ochranu a tú treba zaplatiť. Jablkovú spoločnosť to ročne stojí 699 133$. Ide však o najväčšiu čiastku, ktorú Cook od spoločnosti dostáva.

Bezpečnosť

Na to, aby mohol Tim Cook verejne vystupovať, musí spoločnosť Apple ročne vynakladať nemalé finančné výsledky. Jeho bezpečnosť je prvoradá a to si samozrejme vyberá aj svoju finančnú daň. Cena, ktorou Apple prispieva na Cookovú bezpečnosť je takmer 700 000$. Na prvý pohľad to síce znie ako príšerne horibilná suma ale pravda je niekde inde. Na bezpečnosť osôb v takomto biznise sa totiž vynakladajú omnoho vyššie sumy. Napríklad taký šéf Amazonu má ochranu, za ktorú ročne platí vyše 1,6 milióna dolárov. V tabuľke nižšie si môžeš pozrieť aj iné veci, ktoré spoločnosť Apple Timovi Coockovi prepláca.

1. Príspevok spoločnosti na účet Tima Cooka vrámci jeho 401(k) plánu vo výške 15 600$
2. Applom platené rizikové poistenie vo výške $2,520
3. Výdavky na dovolenku vo výške $56,923
4. Bezpečnostné náklady na Cookovu ochranu vo výške $699,133

Tim Cook - svetapple.sk

Tim Cook – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk