Apple sa v školstve príliš nedarí

0
Apple - svetapple.sk

Jablková spoločnosť mala za posledných niekoľko rokov veľké plány so školstvom, ktoré sa jej však príliš nedarilo naplniť. Z posledných dní poznáme napríklad neúspech, keď sa spoločnosti Google  podarilo poraziť Apple so svojimi lacnými Chromebookmi. Dnes tu je však ďalšie sklamanie, ktoré Apple pripravilo o naozaj slušnú čiastku peňazí!

Nepodarený „kšeft“

The Los Angeles Unified School Discrict (LAUSD) prichádza s ďalšou, pre Apple veľmi negatívnou správou. Tento najväčší systém zastupujúci školstvo v LA sa totiž rozhodol, že ukončí zmluvu s Apple, ktorá mu mala priniesť 1.3 miliardy amerických dolárov. Podľa zmluvy mal byť pre každého študenta v Kalifornií k dispozícií jeden iPad.

ipad4

Problém

Celý údajný problém objavilo nové vedenie LAUSD. Podľa nich podpísal bývalý riaditeľ nevýhodnú zmluvu s Jablkovou spoločnosťou s tým, že podpis mal byť dokonca zmanipulovaný osobnými výhodami pre bývalého riaditeľa. FBI údajne zabavila sériu dokumentov týkajúcich sa tejto ponuky a momentálne vyšetruje či náhodou nedošlo k podplácaniu a tým k porušeniu niektorých zákonov.

Okrem iného sa objavil problém aj so spoločnosťou Pearson, ktorá mala pre iPady vyvinúť špeciálny software, ktorý by zabezpečoval to, aby študenti nepoužívali iPady na mimo-výukové aktivity. Software sa však počas skúšobného obdobia ukázal ako nefunkčný keďže študenti bez väčších problémov iPady odomkli a robili si svoje.

Apple teda prišlo o veľmi slušný slušný kšeft aj napriek tomu, že by z neho nakoniec malo „len nejakých“ 500 000 000$

ipad3

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk