Apple skrátil ukážku niektorých pesničiek v iTunes z 90 na 30 sekúnd!

0

Apple pri pri niektorých skladbách vo svojom iTunes skrátil dobu ukážky z 90 na 30 sekúnd. Stalo sa tak zo dňa na deň, no iba pri vybraných piesňach či albumoch.

Autorské práva

Prečo spravili v Coupertine tento počin nie je doposiaľ známe. Jedným z dôvodom môžu byť aj autorské práva, kvôli ktorým mala jablková spoločnosť už v minulosti problémy. Vtedy, v roku 2010, naopak predĺžili dobu trvania u pesničiek dlhších ako dve minúty a tridsať sekúnd z 30 na 90 sekúnd, aby zákazník vedel čo v skutočnosti kupuje. Práve vtedy vznikli problémy s autorskými právami, no postupom času utíchli. Je dosť možné, že podobný problém vznikol aj teraz a v Apple ho museli riešiť touto cestou. Stalo sa tak totiž zo dňa na deň, keď ešte včera používatelia počúvali skladby 90 sekúnd, no dnes už len 30. Zaujímavé však je, že sa tak stalo iba pri niektorých piesňach a nie pri všetkých!

30secondpreviews

Zmeny sa týkajú len vybraných skladieb – svetapple.sk

zdroj:macrumors.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk