Apple ťa naučí robiť aplikácie pre Apple TV!

0
AppleTV-aplikacie---titulná-fotografia---SvetApple

Apple TV sa počas tohto roka dočkala podstatného zlepšenia v oblasti HW a aj SW, vďaka čomu napríklad môžeš na tomto zariadení hrať hry či používať rôzne iné, veľmi užitočné aplikácie, ktoré tu predtým neboli dostupné. Samozrejme, Apple si veľmi dobre uvedomuje, že naučiť sa robiť aplikácie čo najlepšie na celkom nový produkt, ktorí mnohí vývojári možno ani nepoznajú nemusí byť také ľahké. Presne preto spustil nový program, vďaka ktorému ťa naučí programovať ich. Všetko je to samozrejme úplne zadarmo!

Apple ťa naučí robiť aplikácie pre Apple TV!

Počas tohto i minulého roka sme sa dočkali hneď niekoľkých workshopov po celom svete, kde vystupovali predovšetkým profesionálni vývojári spoločnosti Apple, aby naučili chalanov, ktorí vyvíjajú aplikácie pre iOS či možno v budúcnosti aj pre Apple TV pracovať s týmto produktom. Tieto „kurzy“ alebo lepšie povedané prednášky sú samozrejme online a môžeš si ich pozrieť úplne zadarmo.

Prečo sa tak ale Apple rozhodlo? V prvom rade organizovalo workshopy po celom svete. Mnoho ich bolo napríklad v USA ďalej v Berlíne či napríklad v Londýne. Problém bol ale ten, že na tieto kurzy sa dostali poväčšine len tí vyvolení, ktorí mali šťastie, nakoľko Apple uchádzačov losovalo. Všetky prednášky si ale veľmi rozumne nahrávalo na kameru a vďaka tomu si ich môžu pozrieť aj tí vývojári, ktorí jednoducho nemali to šťastie dostať sa na workshop.

Apple TV - svetapple.sk

V súčasnosti Apple na svojich stránkach zverejnilo prvých 11 videí, ktoré majú v priemere dĺžku niečo medzi 20 a 40 minútami. Ich kompletný zoznam je tu:

 • Session 1: Kickoff
 • Session 2: Designing for Apple TV
 • Session 3: Focus-Driven Interfaces with UIKit
 • Session 4: Siri Remote and Game Controllers
 • Session 5: On-Demand Resources and Data Storage
 • Session 6: Media Playback
 • Session 7: Introduction to TVMLKit
 • Session 8: Best Practices for Designing tvOS Apps
 • Session 9: Tuning Your tvOS App
 • Session 10: The Top Shelf
 • Session 11: App Store Distribution and Marketing

Pokiaľ ťa teda vývoj aplikácií pre Apple TV zaujal a chcel by si to vyskúša aj ty (je nutné poznať anglický jazyk) určite neváhaj a klikni na tento odkaz, ktorí ťa k videám automaticky presmeruje! Tak čo, budeme tu mať veľa vývojárov zo Slovenska? 🙂

Apple TV - svetapple.sk

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk