Apple TV 4. generácie bude určená aj pre hráčov!

0

Spoločnosť Apple už zajtra predstaví produkt, na ktorý tu všetci čakáme približne 3 roky. Apple TV 4. generácie ponúkne novinky, ktoré mala ponúknuť už minulá generácia ale žiaľ sa tak nestalo. Môžeme tu teda rátať napríklad s obchodom App Store či novým ovládačom, ktorý bude obsahovať technológie ako napríklad gyroskop či dotykovú plochu. Aj vďaka tomu pôjde o vynikajúci nástroj na hranie hier!

Apple TV ako hracia konzola

9to5mac prišiel s úplne novou teóriou, ktorá len potvrdzuje fakt, že nová TV od Apple bude slúžiť aj ako plnohodnotná hracia konzola a nepôjde len o krabičku, ktorá bude schopná streamovať filmy či seriály. Všetko bude fungovať vďaka špeciálnemu ovládaču s gyroskopom a dotykovou plochou, ktorý bude fungovať podobne ako ovláda na Nintendo Wii či ovládač k PS Move.

Netreba však teraz očakávať, že Apple TV ponúkne HW, ktorý zvládne spustiť tie najnáročnejšie hry súčasnosti na najvyšších možných grafických nastaveniach. Nepôjde o konkurenta Playstation 4 ani Xboxu One, keďže ani výkonom a ani cenou sa s nimi nebude môcť rovnať. Na miesto toho však pôjde o konkurentov pre staršie konzoly ako Playstation 3 či Xbox 360, na ktorých si človek aj dnes zahrá dobré hry. Je to dobrá správa pre tých, ktorý by očakávali od tejto škatuľky s logom Apple viac ako len stream videa.

Prečítaj si tiež: Nová Apple TV, všetko čo vieme!

Cena za Apple TV by mala byť stanovená na 150$. Práve to bude jej výhoda oproti konzoliam. Cena bude nižšia a zariadenie ponúkne o čosi viac. Aj keď pravda, hier tu bude určite menej. Nevadí, netreba zabúdať na fakt, že Apple TV 4 nebola vyvíjaná primárne na hranie hier, bude to skôr len taký „bonus“ k funkciám, ktoré bude ponúkať. Viac sa už hádam dozvieme zajtra počas predstavovania produktov!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk