Apple TV 4. generácie dokáže neoficiálnou cestou spustiť aj Safari!

0
Apple-TV-Safari---titulná-fotografia---SvetApple

Apple TV je určite veľmi zaujímavá elektronika do domácnosti pre každého jedného technologického nadšenca, ktorý chce mať svoj byt či dom plný hi-tech vychytáviek. Práve preto niet divu, že príliš dlho netrvalo, kým sa ju niekomu podarilo hacknúť a vzhľadom na to, že Apple TV 4. generácie nie je úplne dokonalá a neponúka prehliadač Safari (ani žiaden iný konkurenčný vyhľadávač), bolo ho tu nutné nainštalovať neoficiálnou cestou.

Safari na Apple TV

Ako nám ukazuje nižšie priložené video, niekomu sa už podarilo rozbehnúť aj prehliadač Safari na novej Apple TV. To, čo teda Apple nezvládlo do televízie zakomponovať oficiálnou cestou, niekto dokázal obísť a spraviť to tak trošku „na čierno“. To ale podľa nášho názoru vôbec nevadí, nakoľko je veľmi zaujímavé vidieť to, ako by mohol podobný prehliadač fungovať. V prvom rade by sa všetko dalo veľmi pohodlne ovládať vďaka dotykovej plôške na ovládači.

Posúvanie hore dole by prebiehalo rovnako ako na iOS zariadeniach a v prípade, že by bolo nutné použiť aj kurzor, stačilo by stlačiť jedno tlačidlo. Jednoduché a prosté ovládanie, ktoré Apple TV zvláda na 1, ako môžme vidieť na nižšie priloženom videu.

Nie je nám zatiaľ jasné to, či Apple nechcel doplniť tak kľúčovú funkciu ako je práve Safari alebo to len nestihlo, každopádne je to dosť zarážajúce. Webový prehliadač by si tu totiž určite našiel svoje miesto. Uvidíme, ako to celé bude nasledovať. Predstav si, že by sa k tvojej Apple TV dala pripojiť aj myš či klávesnica. To by sa z tohto zariadenia stal vlastne taký jednoduchší počítač určený na internet. Či to ale niekedy bude možné, je v súčasnosti vo hviezdach!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk