Apple TV budeme ovládať ako Playstation!

0

Apple TV bol dlhodobo „hobby“ produktom spoločnosti Apple ale akonáhle sa začal o čosi lepšie predávať, spoločnosť ho začala brať trošku vážne. Očividne si však na ňom dala skutočne záležať až v posledných rokoch, keďže sme doteraz Apple TV nevideli od predstavenia iPhonu 5 a za ten dlhý čas už spoločnosť vyvíjala druhú generáciu, ktorú uvidíme už 9. septembra. Jej kľúčovou vlastnosťou bude napríklad ovládanie pomocou ovládača podobne, ako to poznáme napríklad z PS move.

Ovládanie

Ovládanie Apple TV bude zdá sa opäť raz nový zážitok a možno aj revolúcia aj keď nie tak úplne. Budeme ju totiž ovládať podobne ako napríklad PS Move či Nintendo Wii. Ovládač bude ponúkať okrem klasických gombíkov, Siri, Touchpadu, mikrofónu či dokonca technológii Force Touch aj akcelerometer či gyroskop, ktorý by sme mohli teoreticky využívať aj na hranie hier z obchodu AppStore.

Všetko naznačujú fakty, že v roku 2013 spoločnosť kúpila PrimSense, čož je firma, ktorá napríklad pre Microsoft vyvinula Kinect a teda technológiu, ktorá umožnila používateľom Xboxu ovládať túto hraciu konzolu len pomocou niekoľkých gest. Pri Apple to bude fungovať ináč. Set-top box nebude sledovať pohyb tvojho tela ale pohyb ovládača, ktorý sme popísali vyššie. kľúčový bude práve gyroskop a akcelerometer. Apple pripravuje jeden z najväčších eventov v histórii. Práve preto bude Apple TV veľmi dôležitá súčasť budúcnosti spoločnosti.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk