Apple TV: Na Slovensku zabudni na Siri a to úplne, v našej verzii sa vôbec neobjaví.

0

Spoločnosť Apple predstavila úplne novú Apple TV, ktorá nás popravde všetkých tak trochu príjemne prekvapila. Prečo? Síce sme o nej vedeli, nové funkcie ako napríklad internetový obchod AppStore či rozšírené používanie hlasovej asistentky Siri bolo ohlásené až na Keynote. Pokiaľ sa už tešíš ako sa so svojou Apple TV porozprávaš po anglicky, sklameme ťa. Siri pre náš trh v Apple TV vôbec nebude!

Apple TV bez kľúčového prvku!

Ako to už Apple naznačilo na svojej konferencii, Apple TV sa bude predávať až v 100 krajinách po celom svete. To je naozaj vynikajúca správa, keďže je viac ako isté, že sa jej dočkáme aj u nás. Avšak bude jej chýbať jeden kľúčový prvok a to Siri, ktorá nezmizne len s ovládača ale z celkového systému. Nepôjde ju dokonca ovládať ani po Anglicky, jednoducho tu nebude!

Namiesto toho tu nájdeme klasické Spotlight vyhľadávanie, ktoré poznáme z iPhonu, iPadu či MacBooku. Na jednej strane rozumieme, že Apple nechce aby sa používatelia trápili s hlasovou asistentkou, ktorá im nerozumie, ale mohli si v spoločnosti uvedomiť aj to, že sú na svete jedinci, ktorým by jazyková bariéra nerobila problém, keďže vedia po anglicky, nemecky či francúzsky. Apple TV so Siri uvidíme len v 8. krajinách a pôjde o najväčšie trhy samozrejme. Nemecko, USA, Francúzsko, Veľká Británia, Austrália, Kanada, Japonsko, Španielsko!

Snímka obrazovky 2015-09-09 o 21.26.51

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk