Apple TV ovládač s haptickou odozvou!

0

iOS 11 Golden Master prezradil ešte viac ako sme očakávali a tak na svetlo sveta vyplávali informácie o Apple TV 4K, ktorá prinesie nie len vylepšený výkon a podporu vysokého rozlíšenia ale aj celkom nový ovládač Siri Remote. Možno, že sa jeho dizajn zase až tak nezmení, no prinesie nové funckie medzi, ktoré bude patriť aj haptická odozva. 

Apple TV 4K

Názov nového produktu by mal byť Apple TV 4K. Vychádzame z únikov, ktoré prezradil iOS 11 Golden Master. Práve 4K by malo byť hlavnou výhodou, prečo by si mali používatelia túto krabičku po novom kupovať. Rovnako tak bude tomuto rozlíšeniu prispôsobený aj obraz filmov z iTunes Store. Jedna menšia nevýhoda však bude v tom, že tieto filmy bude pravdepodobne o čosi drahšie prenajať. Tá druhá nevýhoda zase spočíva v tom, že na to budeme potrebovať internet z rýchlosťou 15Mb/s.

Výkon novej televízie bude tiež vysoký. Na to sme mohli pozerať 4K budeme potrebovať procesor Apple A10X a 3GB operačnej pamäte RAM. To by sa ale mohlo odraziť aj napríklad na kvalite hier a aplikácií!

Siri Remote

Ovládač Siri Remote bude opäť samozrejmosťou Apple TV. Dočkáme sa ho aj v novej generácií s tým rozdielom, že dostane nové vylepšenia. Jedno z hlavných bude haptická odozva, ktorú zabezpečí TapTic Engine. Je to presne tá technológia, ktorá nahrádza hardvérové tlačidlo v iPhone 7/7 Plus a vďaka ktorému máme pocit, že stláčame skutočné tlačidlo. Uvidíme, aký vplyv bude mať TapTic Engine na výdrž batérie. V ovládači od Apple TV je výborná, vydrží bez problémov týždeň. Všetko sa ale môže zmeniť.

Viac informácií o cene, dizajne a prevedeniach sa dozvieš už dnes večer počas Keynote. Začína 19:00 nášho času, takže ju určite nepremeškaj. Večer ťa budeme informovať o všetkom podstatnom.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt apple tv

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk