Apple údajne prinesie reverzné USB

0

Apple by mohol v budúcej generácii iPhonov a iPadov, ponúknuť reverzné USB. Aj napriek tomu, že Lightning kábel prišiel v podstate len prednedávnom, jeho USB koncovka bude v nových zariadeniach pravdepodobne pozmenená!

Reverzné USB

Poznáte to, pokiaľ chcete zasunúť váš USB kábel alebo kľúč do USB portu nikdy sa neviete trafiť na prvý pokus. Častokrát sa dokonca stane, že to nejde ani pri druhom pokuse a tak sa do USB v počítači dostanete až na ten tretí. Práve tento problém chce zrejme vyriešiť Apple so svojim reverzným USB, ktoré je v podstate „obojstranné“. Prednedávnom sa totiž začali šíriť jeho fotografie po internete a dokonca bol objavený aj patent, ktorý bol podaný priamo z Coupertina.

reversible-usb

na ľavo klasická koncovka USB, napravo tá nová, reverzná – svetapple.sk

Lightning kábel

Zdá sa teda, že Apple bude veľmi netradične updatovať aj svoj kábel a na jeho konci sa objaví práve reverzné USB. Práve Lightning mal hlavnú výhodu v tom, že bol obojstranný. Toto však platilo len v prípade, pokiaľ ste kábel vkladali do iOS zariadenia, na druhej strane bola totiž klasická koncovka. Množstvo používateľov by určite tento krok zo strany Applu privítalo a s ními aj my, ktorí dúfame, že reverzné USB uvidíme už 9. septembra pri predstavovaní iPhonu 6.

usbpatent

Takto vyzerá patent, ktorí si podalo Apple – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk