Apple vydalo Watch OS 2.0

0
Apple vydalo Watch OS 2.0 - Sve

Spoločnosť Apple dnes po dvoch týždňoch vydala druhú beta verziu Watch OS 2.0 ktorá prináša naozaj zásadné zmeny. Kým pri iOS či OS X, ktoré taktiež dostali aktualizáciu sme mali možnosť vidieť len veci ako stabilitu či rýchlosť, u Watch OS 2.0 dochádza k omnoho podstatnejším zmenám. Vývojári môžu konečne vytvárať aplikácie, ktoré nebudú potrebovať iPhone!

Apple Watch OS 2.0 beta 2

Spoločnosť Apple vydala ďalšiu betu operačného systému Watch OS 2.0, ktorá konečne prináša natoľko žiadané SDK na tvorbu standlone aplikácií a teda aplikácií, ktoré nepotrebujú na svoju funkcionalitu iPhone. Spoločnosť povolila, aby vývojári mohli využiť hardware Apple Watch naplno. Znamená to teda, že bude možné zakomponovať do aplikácií aj senzory, otáčaciu korunku, rôzne funkcie vo Force Touch či v neposlednom rade aj výkon procesora Apple S1.

Nightstand Mode

Ďalšou novinkou, ktorá s novou beta verziou Watch OS 2.0 prišla, je aj Nightstand Mode, ktorá počas noci, či nabíjania zobrazuje čas vo veľkom na čiernom pozadí. Do systému však pribudli aj tri nové ciferníky, medzi ktoré patrí aj Timelapse ciferník, ktorý sme po prvýkrát mohli vidieť ešte minulý rok počas predstavovania hodiniek. Na novú beta verziu budú potrebovať vývojári (tak ako v bete prvej) iOS 9. Aktualizáciu nájdu v aplikácii Apple Watch, odkiaľ si ju môžeš stiahnuť úplne zadarmo.

Apple Watch, iPad a iPhone - svetapple.sk

Apple Watch, iPad a iPhone – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk