Apple vyplatil minulý rok 3 miliardy dolárov dodávateľom!

0

Aj taká obrovská spoločnosť akou je Apple sa nezaobíde bez svojich vedľajších dodávateľov. Práve im minulý rok, vďaka programu bieleho domu s názvom SupplierPay prerozdelila vyše 3 000 000 000 amerických dolárov do 7000 podnikov.

SupplierPay

Ide o rozšírenie federálneho programu QickPay, ktorým sa zaväzuje Americká vláda platiť všetky svoje záväzky malým a stredným podnikom do 15 dní od vystavenia faktúry a zároveň tým pomôcť lepšiemu ekonomickému rastu. SupplierPay je program, ktorý rozširuje túto možnosť aj pre väčšie súkromné firmy, ako je napríklad Apple.

1280px-WhiteHouseSouthFacade

Ide o program Bieleho domu, ktorý podporuje ekonomický rast tým, že platí všetky svoje záväzky do 15 dní od vystavenia faktúry – svetaaple.sk

3 mliardy pre 7000 podnikov od Apple!

Apple podľa týchto správ rozdal viac než 3 miliardy amerických dolárov do približne 7000 podnikov. Medzi ne patrí napríklad aj spoločnosť GT Advenced Technologies, ktorá dodávala zafírové sklíčka pre budúce produkty ako napríklad iPhone 6. Ďalším príkladom môže byť aj Metal Impact, ktorá poskytla niekoľko komponentov pre Mac Pro. Do budúcnosti však môžme očakávať viac takýchto správ, keďže Apple hľadá aj iné cesty, pre podporu menších podnikov a tým v podstate podporuje rozširovanie technológie!

mBwO.zafir_305_jpg

Gt Advancet technologies výrábala zafírové sklíčka pre jablkovú spoločnosť – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk