Apple vyrába vlastné krabice pre cudzích výrobcov. Môže za to Apple Store

0

Spoločnosť Apple prednedávnom vydala úplne nové nariadenie, ktoré nútilo obchody po celom svete vystavovať len biele krabice od výrobkov. Je to tak trochu šialené nariadenie, pretože nie každý výrobca ponúka svoje produkty v bielych krabiciach avšak Apple prišlo s ešte šialenejším riešením. pre výrobcov tretích strán totiž začala spoločnosť vyrábať vlastné balenia!

Nové balenia

Nové krabice - svetapple.sk

Nové krabice – svetapple.sk

Spoločnosť Apple začala s produkciou svojich vlastných balení, avšak nie pre svoje vlastné zariadenia. Je to veľmi jednoduché, keďže smer perfekcionizmu je v prípade Apple naozaj radikálny, musí byť všetko do detailu premyslené a tak ani krabice, ktoré sa nachádzajú v obchodoch Apple Store nemôžu byť inej farby ako bielej. Keďže ide o naozaj problémové riešenie, spoločnosť sa rozhodla, že uzavrie dohodu s niektorými výrobcami príslušenstva pre iPhone, iPad či Mac.

Ide konkrétne o Tech21, Sena, Incase, Mophie, Logitech a Life Proof, ktoré sa rozhodli spolupracovať s Cupertinskym gigantom a podieľať sa tak na tvorbe nových, vyhovujúcich krabíc. Len dodáme, že dizajnéri v Apple, ktorí krabice navrhujú dbajú aj na to, aby ich vedeli používatelia odlíšiť od Apple produktov a to veľmi jednoduchým spôsobom. Na prednej strane sa nachádza logo a veľmi jednoduchým popisom, ktorý však nenájdeme ani na jednom balení od Apple. Ide skôr o to, aby balenia vyhovovali novým kritériám Apple Store a to sa, zdá sa, podarilo.

Nové krabice - svetapple.sk

Nové krabice – svetapple.sk

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk