Apple Watch ako ovládač na drona!

0

Pokiaľ patríš medzi fanúšikov dronov určite ťa zaujme následujúce video. Tímu šikovných vývojárov sa podarilo prepojiť drona spolu s hodinkami Apple Watch a vďaka tomuto prepojeniu ovládať samotnú helikoptéru. Ovládanie neprebieha cez maličký displej ale vďaka gestám na tvojej ruke. Vyzerá to veľmi zaujímavo!

Apple Watch ako ovládač na drona!

K dronom už nebudeš potrebovať klasické, niekedy až komplikované ovládače. Šikovný tím totiž vytvoril ovládanie pomocou gest na hodinkách Apple Watch. Algoritmus, na ktorom pracovali dlhých 18 mesiacov vraj funguje absolútne spoľahlivo a dron sa pohybuje presne tak, ako tvoja ruka. Celé je to pomerne jednoduché, viac prezradí priložené video. Spomínaný algoritmus bol vyvíjaný v Tchajwane a jeho meno je Dong.

Apple Watch zbierajú všetky informácie na základe pohybov tvojej ruky a tieto informácie potom zasielajú do drona, ktorý sa vďaka ním pohybuje. Veľmi zaujímavé je tiež to, že algoritmus môže pracovať aj pre iné zariadenia, nie len pre drony. Príkladom je napríklad pohybujúca sa guľa Sphere 2.0. Pomocou tvojich gest môžeš dokonca vypnúť či zapnúť svetla alebo meniť ich farbu. Je toho mnoho a viac ti už asi povie samotné video!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk