Apple Watch budú chrániť informácie o našom zdraví!

0
Apple Watch - svetapple.sk

Počas niekoľkých posledných mesiacov sa stretla Federálna obchodná komisia s vedením spoločnosti Apple z dôvodu aby prebrali spôsob, akým budú nové jablkové hodinky chrániť dáta o našom zdraví. Komisia chce mať totiž istotu, že s dátami, ktoré sa budú nachádzať v hodinkách či iných zariadeniach, využívajúcich aplikáciu Health nebude možné manipulovať bez povolenia používateľa.

Bezpečnosť

Komisia chcela predovšetkým zabezpečiť to, aby Jablková spoločnosť nepredávala a ani nijakým iným spôsobom nezdieľala informácie o našom zdraví s tretími stranami, ako napríklad vývojármi aplikácií alebo obchodníkmi, z dôvodu cielených reklám. Hovorca Apple už stihol uviesť, že Jablková spoločnosť úzko spolupracuje s regulátormi, ktorí sa nachádzajú po celom svete, z dôvodu aby zdôraznila bezpečnosť našich dát v Healtkite. Hovorca však tiež dodáva, že toto rozhranie bolo navrhované s maximálnou ochranou a dôrazom na súkromie samotného používateľa.

apple-watch-pictures007

O bezpečnosť bude postarané, sľubuje Apple! – svetapple.sk

Aplikácie nebudú ukladať informácie do iCloudu

Apple sa na podporu ochrany aplikácie Health a súkromných údajov, týkajúcich sa používateľov, rozhodlo urobiť,ť jeden krok. Aplikácie majú zakázané ukladať akékoľvek dáta týkajúce sa zdravia používateľa, do iCloudu. Aby sa však nič podobné nestalo, tak akákoľvek aplikácia, ktorá bude synchronizovať dáta s iCloudom bude jednoducho zamietnutá! Nikto sa tak bez nášho súhlasu nebude môcť dozvedieť napríklad informácie o našom krvnom tlaku, ktorý nám môžu Apple Watch zmerať.

apple-watch-pictures005

Žiadne dáta sa do iCloudu zasielať nebudú! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk