Apple Watch budú prepojené s iPhonom pomocou Wi-Fi!

0
Apple Watch - svetapple.sk

Hodinky Apple Watch získali hneď po predstavení vo svete obrovský úspech. Veľmi veľa expertov a ľudí riešilo najmä to, ako Apple Watch vyzerajú a nie to, ako vlastne fungujú. Až doteraz sme nemali možnosť zistiť pomocou čoho budú vlastne hodinky pripojené k nášmu iPhonu. Dnes sme to zistili vďaka ChipWorks, ktorý nám prezradil, že Apple Watch obsahujú aj Wi-Fi čip!

Prepojenie cez Wi-Fi nie Bluetooth

O tom, pomocou čoho budú nové hodinky vlastne prepojené s našim iPhonom sa diskutovalo už dávnejšie. Analytici tvrdili, že pôjde práve oBluetooth či NFC čip, vďaka ktorému je možné hodinkami či iPhonom platiť. Táto možnosť sa však zdala ako nepravdepodobná a hlavne veľmi nepraktická lebo NFC nemá taký dosah ako spomínaný Bluetooth. Dnes sa však objavila informácia, že Apple prepojí zariadenia pomocou Wi-Fi, čo je určite obrovským plusom oproti tomu, že by mali fungovať vďaka Bluetoothu, ktorý zvykne míňať veľké množstvo batérie. Wi-Fi si totiž málokedy vypneme a nie je také náročné na batériu. Rozdiel by sme teda nemali pocítiť!

534A1774

Nové hodinky sú naozaj výnimočné! – svetapple.sk

Ako to zistili?

Určite sa mnohí pýtate, ako to experti zistili. No v podstate sa Jablková spoločnosť prezradila tak nejak sama. Pokiaľ si spomínate na prezentačné video, v ktorom Apple predstavoval svoje hodinky, určite si pamätáte aj tú pasáž, v ktorej ukazuje samotné srdce zariadenia Apple S1. Práve v tejto časti ukázalo aj matičnú dosku hodiniek, no a netrvalo dlho, kým sa experti pustili do práce. Počas podrobného skúmania v hodinkách objavili rovnaký Wi-Fi a Bluetooth čip, ktorý bol použitý v starších generáciách iPhonu. Všetko teda naznačuje tomu, že nové hodinky naozaj ponúknu prepojenie s našim iPhonom pomocou Wi-Fi.

die-large

Takto sa podarilo zistiť, čo Apple použije na prepojenie Apple Watch s vaším iPhonom! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk