Apple Watch ničia švajčiarske hodinky!

0

Apple Watch sú jednoznačne luxusným tovarom. Nejde ani tak o ich kvalitné spracovanie ako o vysokú cenu, ktorá z nich robí pomerne hodnotný produkt. Aj keď je pravda, že ide len o spotrebnú elektroniku a cena poklesne omnoho rýchlejšie ako na normálnych hodinkách, to ale nevadí, zatočiť vedia poriadne aj napríklad so švajčiarskymi hodinkami. 

Apple Watch a konkurencia

O tom aká je skutočná konkurencia pre hodinky Apple Watch by sa dalo pomerne dlho diskutovať. Je otázne či ich kvôli privysokej cene môžeme radiť ku konkurentom od Andoridu alebo skôr ku konkurentom zo skutočného hodinárskeho sveta. Ako sa ale ukazuje, Apple Watch nemajú problém ohroziť oba trhy. Prečo? V prvom rade ide už dnes o najpredávanejšie inteligentné hodinky na svete a to všetko aj napriek enormnej cene. To ale nie je všetko. Známy výrobca švajčiarskych hodiniek totiž zverejnil svoje výsledky za uplynulé mesiace a ako nám to sám prezradil, predaje klesajú už 3 mesiace.

Tento mesiac bol pokles pomerne výrazný, a to až 8,5%, čo síce na prvý pohľad nemusí vyzerať ako privysoké číslo, ale pokiaľ si uvedomíme, že predaje klesajú už dlhšiu dobu a zatiaľ to nevyzerá na zmenu k lepšiemu, môžeme rátať, že výrobcovia klasických hodiniek budú mať v budúcnosti problémy. Práve preto sa už dnes snažia prispôsobiť modernej dobe, a tak začínajú predstavovať svoje vlastné, prémiové inteligentné hodinky. Uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať v budúcnosti, no nateraz to vyzerá, že máme pred sebou zlatú éru inteligentných hodiniek!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk