Apple za 2 dni dobehol 10 mesačnú snahu Andoridu

5

Spoločnosť Apple dokáže robiť zázraky a to platí naozaj pri všetkom. Nejde len o predaj zariadení, kedy niekedy aj tisíc eurové produkty miznú z predajných pultov ako teplé rožky, ale napríklad aj o software, ktorý a rozširuje do sveta neuveriteľnou rýchlosťou. Po 48 hodinách má iOS 9 nainštalovaných až 21% používateľov. Apple tým nedokázalo len to, že všetci iOS milujú, ale aj to, že Android bude mať v budúcnosti veľký problém. Ten má totiž tiež so svojim Lollipop 21% ale nie po 2 dňoch ale 10 mesiacoch!

Za 2 dni 21%

Možno, že 21% neznie až tak ohromujúco, no v skutočnosti toto číslo ohromujúce je. Prečo? Na svete sú totiž milióny a milióny iPhonov, iPadov či iPodov Touch, ktoré sa neustále aktualizujú. Práve preto je 21% možno aj  200 – 300 miliónov zariadení. Je jednoducho neuveriteľné, ako sa Apple darí a nádherne sa ukazuje, aké problémy má Andorid. Ten totiž len tak tak prešiel 20% hranicou po 10 mesiacoch od kedy vstúpil na trh. Pravda, update nájdeme predovšetkým na najnovších a drahších zariadeniach, ale pravda je žiaľ taká, že na väčšine takýchto zariadení beží buď Andorid KitKat (40%) či Jelly Bean (30%), ktorý bol vypustený ešte tri roky dozadu.

Uvidíme, ako to bude vyzerať v budúcnosti a či sa Andoridu bude dariť aj naďalej. Jedno je ale sté. Apple pomaly ale isto invazívne ničí trhy a aj svoju konkurenciu.

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk