Apple zaplatí mastnú pokutu. Koľko mu bude trvať zarobiť 234 000 000 dolárov?

2

Už sme ti raz písali o tom, že Apple má na krku pomerne nepríjemný súdny spor, v ktorom prehra môže znamenať až neuveriteľnú sumu, 1 miliardu Amerických dolárov. Nadácia, ktorá však zastupuje Wisconsinkú univerzitu rozhodla, že bude stačiť ak Apple zaplatí len 400 000 000 dolárov, no a sudca napokon celú požiadavku znížil na 234 000 000 dolárov.

Za koľko na to Apple zarobí?

Pre bežného smrteľníka pravdepodobne suma, ktorú nikdy v živote neuvidí pokope na jednom mieste poprípade na bankovom účte. Pre nadnárodné spoločnosti, akou je samozrejme aj spoločnosť Apple je ale niekoľko miliónov pomerne malá suma a akonáhle sudca prikázal zaplatiť 234 000 000 dolárov, pravdepodobne to nikoho v Apple nezasiahne a spoločnosť zaručene nepoloží na lopatky. Prečo? Nezabúdajme na to, že je to najhodnotnejšia spoločnosť na svete, ktorá zarobí neskutočné čísla za veľmi krátky čas.

Zoberme si teda jednoduchú matematiku. Jablková spoločnosť dokáže zarobiť až neskutočných 134 700 000 dolárov za jeden jediný deň z čoho nám vyplýva, že Apple dokáže vyplatiť túto sumu za menej ako dva dni, čo je doslova neuveriteľne krátky čas. Apple je jednoducho fenomén tejto doby a nemôže ho zastaviť pravdepodobne nič (okrem zlých rozhodnutí jeho činovníkov).

apple-money-780x520

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk