Apple zaplatí umelcom aj za 3 mesačnú skúšobnú dobu!

0
Apple Music - svetapple.sk

Ešte minulý týždeň sa vo veľkom diskutovalo o tom, že Apple nebude platiť umelcom za 3 mesačnú skúšobnú dobu. V tomto presvedčení sme boli až doteraz, avšak spoločnosť zmenila svoje predošlé stanovisko po tom, ako dostala otvorený odkaz priamo od známej americkej speváčky Taylor Swift, ktorá sa rozhodla nesúhlasiť s neplatením za 3 mesačnú dobu.

Apple zaplatí

Proti tomu, aby Apple neplatilo za 3 mesačnú skúšobnú dobu, bolo veľké množstvo umelcov avšak stále chýbal jeden, ktorý by mohol aj reálne niečo zmeniť, pretože pre Apple môže znamenať naozaj veľa. Týmto umelcom je práve speváčka Taylor Swift, ktorá okrem toho, že svoj populárny album „1989“ nesprístupní v Apple Music, napísala otvorený list priamo spoločnosti Apple, po ktorom sa zdá sa Apple rozhodlo zaplatiť. Speváčka konkrétne napísala, že uznáva Apple ako spoločnosť, ale s 3 mesačným bezplatným režimom jednoducho nesúhlasí.

Možno trošku prekvapivo Apple reagovalo naozaj pružne a rozhodlo sa, že umelcom zaplatí aj za skúšobnú trojmesačnú dobu. Všetko oznámil Eddy Cue prostredníctvom svojho Twitter účtu. Okrem iného sme sa mali možnosť dozvedieť, že Apple možno zníži cenu predplatného v Európe na 5,99 eura za verziu pre jedného a za rodinné predplatné, pre 6 osôb by mala byť cena 8,99 eura.

Apple Music - svetapple.sk

Apple Music – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk