Apple získalo ochrannú známku pre dizajn Apple Store v Európe!

0

The Wall Street Journal informoval o tom, že Európsky súdny dvor rozhodol vo veci ochrannej známky a dizajnu rozloženia interiéru Apple Store. Jablková spoločnosť ich môže zaregistrovať už aj v Európe!

Minulý rok v USA

Takýto krok spravili minulý rok úrady v USA. Apple mal v minulosti problémy s registračnou známkou v Nemecku,kvôli jednému z miestnych Apple Store. Nové rozhodnutie Európskej únie však tvrdí opak, a tak môže Apple registrovať svoje ochranné známky všade v Európe! Rozloženie všetkých Apple Store musí dodržiavať istý postup a filozofiu. Každý detail v nich je odôvodnený vlastnými pravidlami. Práve preto Apple získal ochrannú známku tohto typu.

fifthavenue_gallery_image4

Každý Apple Store má svoje pravidlá v rozložení interiéru – svetapple.sk

Nové obchody Apple Store v Európe

Len prednedávnom bol otvorený už sto prvý Apple Store v Španielskom Madride. Ďalší bol otvorený 12. júna vo Švajčiarku. Na Slovensko ani Česko sa zatiaľ žiaden originálny Apple Store nedostal. Zákazníci sa tak musia uspokojiť len s tými Apple Premium Reseller, ktoré sa síce ako Apple Store tvária, no nie sú oficiálne!

eurovea-store-01

Jeden z najrozšírenejších Apple Premium Reseller obchodov na Slovensku je m:zone (Eurovea) – svetapple.sk

zdroj:appadvice.commuj-ipad.cz

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk