Beats rozširuje ochrannú známku iBeats!

0

Odkedy sa začala šíriť správa, že Apple plánuje kúpiť Beats, rôzne konšpiračné teórie boli na každodennom poriadku. Dnes, keď už oficiálne vieme, že hudobná spoločnosť patrí plne pod krídla Apple, vznikajú skôr otázky typu: Čo bude ďalej? Určite si to uvedomujú aj v Coupertine a začínajú s klasickým postupom. Ako prvé si museli rozšíriť ochrannú známku „iBeats“ aj na software.

Nákup Beats

Spoločnosť Beats odkúpil gigant Apple prednedávnom za 3 miliardy USD. Išlo pritom o najväčšiu akvizíciu jablkovej spoločnosti v jej histórií. Hneď po oficiálnom nákupe začali dohady o nových sluchádkach, ktoré by sa mohli volať práve iBeats. Kedže táto hudobná spoločnosť má s Apple veľa spoločného, nešlo by o žiadne mimoriadne prekvapenie.

 

beatsimage

Z ľava: Jimmy Iovine, Tim Cook, Dr.Dre, Eddy Cue – svetapple.sk

Plány s Beats

Čo je však zaujímavejšie, plány s Beats nie sú zrejme len po hardware-ovej stránke ale aj po tej software-ovej. Práve v tom zmysle si hudobný gigant nechal rozšíriť ochrannú známku „iBeats“ aj na software Túto ochrannú známku už používal pri výrobe slúchadiel v spolupráci s výrobcom energetických nápojov Monster). Je teda možné, že sa dočkáme aplikácie na iPhone/iPad/iPod s práve takýmto názvom. Ak má naozaj Apple plány priniesť do hudobného priemyslu iný rozmer, lepšiu príležitosť hádam ani nemôže mať. Navyše so spoločnosťou získal mnoho uznávaných ľudí ako napríklad Dr. Dre alebo Jimmyho Ioviona. 

apple-beats

Aj takto by mohli vyzerať iBeats – svetapple.sk

Uvidíme, čo z tejto spolupráce nakoniec vznikne, no ako Apple poznáme určite by nevyhodil 3 miliardy USD len tak do vzduchu. Či už pôjde o konkrétne zlepšenie hudby, alebo len o to, aby mohlo byť na budúcich generáciách Apple zariadení vygravírované okrem loga Apple aj logo Beats, už nechajme na tých v Coupertine. Rozhodne sa ale tešíme a sme radi, že spolupracujú práve takéto spoločnosti 🙂

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk