Bude mať auto od Apple svoj úspech?

0
Apple iCar - svetapple.sk

Od začiatku tohto roka nás zasypávajú informácie o tom, že v Apple pripravujú svoje vlastné vozidlo. Táto správa môže síce znieť šialene a dokonca až nereálne ale Apple predsa len urobilo niekoľko vecí, ktoré by mohli nové auto naznačovať a sám Steve Jobs si v minulosti prial, aby jeho spoločnosť niekedy vyrobila vlastné auto. Dnes sa môžeme pozrieť na veľmi zaujímavý prieskum, pri ktorom 14 000 respondentov s iPhonom vo vrecku odpovedalo na otázku „Kúpil by si si auto od Apple?“.

Apple Car

Podľa obrovského množstva informácií a podnetov sa môžme domnievať, že spoločnosť Apple pripravuje svoje vlastné vozidlo. Zatiaľ o ňom nič nevieme, a dokonca ani to, či sa ho niekedy dočkáme, avšak teórie bokom, poďme sa pozrieť na to, či by bol o auto s logom Apple na prednej kapote vôbec záujem. Spoločnosti Nielsen a SBD sa preto rozhodli, že urobia jeden prieskum, pri ktorom sa opýtajú 14 000 respondentov na to, či by si boli ochotní kúpiť automobil od Apple. Výsledky možno prekvapia.

O takéto auto totiž nemala záujem približne polovica opýtaných, čo v skutočnosti činilo 47%. Pri 20% tu potom nejaká šanca o kúpu tohto vozidla vzniká avšak nie je príliš vysoká. 12% respondentov uviedlo, že je pravdepodobné, že si ho kúpia. 10% uviedla, že je to naozaj veľmi pravdepodobné a pri 11% je takmer isté, že si ho kúpia. Ako uviedol Gene Munsterr z Piper Jaffray, aj keby Apple Car nemalo taký úspech ako sa očakáva a jeho predaje by boli skôr priemerné, pri jeho cenovke, ktorá by určite v prípade Applu nebola najnižšia by si spoločnosť mohla prilepšiť o viac ako 50 miliárd dolárov ročne, čo je 23% rast. Uvidíme teda, či Apple niekedy svoje vlastné vozidlo predstaví, my dúfame, že áno!

Kúpil by si si auto od Apple ty?

[yop_poll id=“1″]

Záujem o Apple auto - svetapple.sk

Záujem o Apple auto – svetapple.sk

iCar - svetapple.sk

iCar – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk