Chevrolety dostanú CarPlay!

0
CarPlay na iPhone 6 - svetapple.sk

Automobilový priemysel sa pomaly ale isto začína prispôsobovať tomu mobilnému, keďže spoločnosti, akou je napríklad General Motors, postupne implantujú podporu Apple CarPlay aj do svojich vozidiel. Tejto novinky by sme sa mali už čoskoro dočkať v 14 automobiloch značky Chevrolet a to ni len v tých najdrahších modeloch, no podporu Apple CarPlay dostane aj najlacnejší model Spartk!

CarPlay a General Motors

CEO General Motors, Mary Barrara dnes na konferencií Code oznámila veľmi dôležitú správu, ktorú by mali zachytiť minimálne tí, ktorí si v najbližšej dobe plánujú zakúpiť vozidlo značky Chevrolet. Podľa jej slov sa počas tohto roka dočkáme až 14 automobilov, ktoré prinesú podporu Apple CarPlay a rovnako tak aj konkurenčnú platformu Android Auto, ktorá je viacmenej odpoveďou od spoločnosti Google. Taktiež potvrdila informáciu, že súčasťou portfólia, v ktorom bude CarPlay zabudované bude aj lacný model 2016 Spark, ktorý v Spojených Štátoch začína asi na 15 000$. Práve toto vozidlo sme mohli ešte minulý rok vidieť aj na WWDC, kde sa na ňom novinári a vývojári hrali.

Apple vyvíja CarPlay prakticky už od roku 2013, kedy sa celá táto technológia nazývala iOS in the car. Vzhľadom na fakt, že názov bol príliš dlhý a komplikovaný a s celkovou funkcionalitou nebol nikto z Apple spokojný, vývojári celú túto vec prerábali, až dokiaľ nevznikol súčasný CarPlay, ktorý je však mimoriadne vydarený.

Spark - svetapple.sk

Spark – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk