Chlapík si zostavil v Čine iPhone za $300

0

Na svete sa teda dejú veci. Čína je krajina neobmedzených možností a trhov, kde kúpiš asi úplne všetko. Tento chlapík, ktorý sa volá Scotty sa o tom presvedčil na vlastnej koži, keď po niekoľkých mesiacoch zháňania dielov dokázal postaviť svoj vlastný iPhone 6S 16GB za zhruba $300! Neuveriteľný príbeh sfilmoval do vlogu a nahral ho na YouTube!

iPhone za $300

Nič nereálne, avšak musíš žiť niekde v Číne a hlavne musíš vedieť, kde presne nakupovať. Presne takúto čiastku totižto zaplatil Scotty za svoj iPhone 6S 16GB, ktorý však nekúpil v jednom kuse ale pekne diel po diely až napokon vytvoril svoje vlastné, funkčné zariadenie. Ako sám Scotty tvrdí, nie je to zas až taký lacný špás, minimálne pokiaľ človek zostavuje svoj smartfón po prvý krát. Dokopy ho totižto náradie a pokazené diely vyšli na zhruba tisíc dolárov, čo je trojnásobne viac. Avšak ak už človek pozná cestu, má kontakty a vie kde dané diely nakupovať, nemal by mať pri troche zručnosti problém zostaviť si iPhone úplne sám za veľmi príjemnú cenu.

Samozrejme, takéto zostavovanie má aj svoje negatívne stránky a to sú niektoré diely a bezpečnosť Apple. Napríklad musel Scotty použiť základnú dosku s už dopredu vstavaným Touch ID senzorom, nakoľko by mu tento senzor nefungoval, v prípade, že by tieto diely zakúpil samostatne. Všetky diely by mali byť recyklované, teda už kedysi použité z rozbitých či pravdepodobne ukradnutých smartfónov (žiaľ). Tak či onak je stále veľmi zaujímavé, že sa to dá a dá sa to dokonca aj pomerne lacno!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk