Cloudkit podporuje už iba 5.beta verzia!

0

Apple sa rozhodlo, že rozpošle svojim vývojárom informačné maily, v ktorých sa píše, že funkcia Cloudkit bude dostupná už len pre iOS 8 a OS X Yosemite, ktoré majú nainštalovanú piatu beta verziu!

Prečo?

Určite sa pýtate, aký to má vlastne zmysel. Je to jednoduché. S blížiacim sa dátumom predstavenia oficiálnych verzií, sa Jablková spoločnosť rozhodla, že servery, na ktorých bežali staršie verzie jednoducho odpojí, aby ich mohla využiť možno na niečo iné. Veď predstavenie nového Jablkového smartfónu je naplánované už za menej než dva týždne a približne za tri začne predaj. Znamená to teda, že oficiálnej verzie iOS 8 sa dočkáme podľa tradície niekedy medzi predstavením a začiatkom predaja tohto produktu!

rgxi9ysb3itxuvafbc-hmxieeqzrzcmry67xqvwwb6w

Mail pre vývojárov – svetapple.sk

Čo robiť?

Pokiaľ patríte medzi vývojárov, ktorí taktiež testujú nové operačné systémy, netreba sa ničoho obávať. Cloudkit bude fungovať aj naďalej v 5.beta verzii iOS 8 či OS X Yosemite. Stačí teda, pokiaľ si obidva updatujete a funkcia sa vám opäť sprístupní.  Funkcia sa konkrétne týka Maildrop, iCloud Photo Libary a iCloud Drive.

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk