Vyšiel iOS 8.1!

0

Apple by malo dnes vo večerných hodinách vypustiť zatiaľ najnovšiu aktualizáciu mobilného operačného systému iOS vo verzii 8.1. Dočkať by sme sa mali platenia mobilom, nových funkcií, no hlavne lepšiu stabilizáciu a dlhšiu výdrž batérie. Inžinieri by mali taktiež zo súčasnej verzie odstrániť čo najviac bugov!

Platby iPhonom!

Apple síce predstavilo nový spôsob platenia pomocou jeho hodiniek či iPhonov, ktorý nazýva ApplePay. Doposiaľ však nebolo známe, kedy bude vlastne služba prístupná, a tak netrpezliví fanúšikovia a majitelia, ktorí ju chceli okamžite vyskúšať museli čakať. Dnes by sa však už mali konečne dočkať, keďže s príchodom novej verzie iOS 8.1 prichádza aj podpora pre ApplePay. Platby však budú zatiaľ fungovať len vo vybraných amerických bankách či spoločnostiach, ktoré sú vybavené terminálmi s možnosťou bezkontaktného platenia. Je však zrejme len otázkou času, kedy sa služba rozvinie aj u nás!

apple-pay_3034163b

Continuity sa dočkalo vylepšení!

Množstvo funkcií z novej, výbornej služby Continuity boli už dostupné aj v prvých verziách mobilného operačného systému iOS 8 a tiež OS X Yosemite. Dnes by sa mali k týmto funkciám priradiť ďalšie dve, vďaka ktorým budete môcť písať SMS správy na iPade či na Macu a instantný hotspot.

Písanie SMS správ na iPade a na Macu

Je to jednoduché, vďaka novej službe Continuity budete môcť napísať ľubovoľnú SMS správu priamo na vašom Macu či iPade a tá bude za pomoci mobilných dát odoslaná priamo na iPhone!

Instantný hotspot

2162708_apple

V prípade, že nie je dostupná nijaká Wifi sieť, môžte zo svojho Macu vytvoriť tzv. instantný hotspot, čo znamená, že priamo z neho zapnete zdieľanie internetu na vašom iPhone. Funkciu bude možné nastaviť aj automaticky, čiže akonáhle nebudete mať internet, Mac si ho spustí pomocou vášho iPhonu!

Opravenie chýb

Apple si je samozrejme vedomé toho, že iOS 8 nemusel byť kompatibilný so všetkými iPhonmi úplne na 100%, a tak sa určite dočkáme aj vylepšenia stability na iPhone 4S a novších. Okrem toho však Apple pridá aj zložku „Fotoaparát“ do aplikácie „Fotky“. S príchodom iOS 8 ju totiž odstránilo, no používateľom sa to nepáčilo a žiadali ju späť. V Coupertine sa rozhodli, že im vyhovejú!

Samozrejme, že budeme všetky zmeny podrobne monitorovať a akonáhle sa objaví niečo nové, okamžite vás o tom budeme informovať! 🙂

iOS 8 na iPhone 5S - Svetapple.sk

iOS 8 na iPhone 5S – Svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk