Dokáže nový iPad Air konkurovať iPhonu 6 s fotoaparátom?

0

Aj keď to tak možno nevyzerá, tabletmi fotí v dnešnej dobe naozaj veľa ľudí, a tak sa Apple rozhodlo, že ponúkne špičku medzi fotoaparátmi práve vo svojom novom iPade Air 2. Nový iPad tak dostal 8mpx čip, s ktorým môže konkurovať akémukoľvek smartfónu či tabletu. Môže sa však vyrovnať totálnemu vrcholu, ktorý sa nachádza v iPhone 6/6 Plus? 

Fotenie iPadom

Áno, všetci to dobre poznáme. Stojíte niekde, na nejakom významnom mieste alebo pred národnou pamiatkou, no ani ju nevidíte, pretože pred vami stoja japonský turisti, ktorí sa pokúšajú na svoj iPad zachytiť čo najlepší záber. Často sa hovorí, že fotenie tabletom nie je práve výhra a že je to trápne, no žiaľ taká je realita a my sa jej musíme prispôsobiť. Nový iPad Air 2 preto ponúkol naozaj kvalitný čip, ktorý sa chytá aj na High-End smartfóny. Dokáže však konkurovať tomu najlepšiemu, čo poznáme a nazývame  iPhone 6? Rovno vám povieme, že áno. Fotografie síce nie sú úplne dokonalé a občas môžme vidieť drobné zaváhanie v oblasti farieb. Určite to však nie je žiadna tragédia a každý, kto potrebuje s iPadom fotiť bude spokojný. Pozrite si teda niekoľko fotografií, kde uvidíte foto-porovnanie oboch zariadení.

Prvý riadok je iPad Air 2 a druhy je iPhone 6!

Rozlíšenie 8MPx – 2448×3264 8MPx – 2448×3264
Veľkosť pixelov 1.12µm 1.5µm
Veľkosť  senzoru 1/3″
Sveteľnost objektívu ƒ/2.4 ƒ/2.2
Blesk Nemá Dvojice LED
Predná kamera 1.2MPx, ƒ/2.2 1.2MPx, ƒ/2.2

1 2 3 4 5

Viacej fotografií nájdete tu!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk