Dvojfázové overenie je zbytočné.Tvrdí zakladateľ Hackers of NY!

0
Apple - svetapple.sk

Apple malo niekoľko škandálov, pri ktorých sa jednoducho hackeri dostali k rôznym informáciám či fotografiám známych celebrít. Tim Cook na základe týchto problémom vyhlásil, že Apple zvýši dôraz na prihlasovanie sa do iCloud.com a iných internetových služieb pomocou dvojfázového overenia, no zdá sa, že všetko ostalo pekne po starom!

5 služieb bez dvojfázového overenia!

Zakladateľ Hackers of NY, Diant Grant prednedávnom poukázal na fakt, že Apple akoby zabudlo na slová svojho CEO Tima Cooka, podľa ktorých mal byť zvýšený dôraz dvojfázového overenia, najmä po únikoch citlivých informácií či fotiek, ktoré mali používatelia uložené v službe iCloud. Podľa Diantových slov dnes stále existuje ešte 5 služieb, do ktorých sa dostanete aj bez dvojfázového overenia Apple ID. Tento problém sa predovšetkým týka iMessage, iTunes, AppStore a dokonca aj na oficiálneho webu Jablkovej spoločnosti Apple.com, kde sa môžte prihlásiť bez dvojfázového overenia aj v prípade, že ho máte zapnuté! Jediná služba, ktorá oznámila svojmu používateľovi, že sa do nej niekto prihlásil z cudzieho počítača bola služba FaceTime, ktorá umožňuje vytvárať videohovory medzi používateľmi Apple zaradení. Pokiaľ sa vrátime do minulosti zistíme, že niečo podobné zasielala aj služba iMessage, no po čase s tým, zdá sa, prestala. Pokiaľ sa na vec pozrieme zistíme, že iCloud.com je zatiaľ jedinou službou, ktorá dvojfázové overenie podporuje! Služba dvojitého overovania bola predstavená ešte počas WWDC 2014, no zdá sa, že ide o niečo, čo je zatiaľ zapínať veľmi zbytočné, keďže Apple nejaví záujem o pridanie zabezpečenia aj do iných služieb ako je iCloud.com!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk