Elon Musk, pokiaľ nie ste pre Teslu dosť dobrý, pôjdete pracovať do Apple!

0

Elon Musk je vlastne taký Steve Jobs súčasnosti. Je síce pravda, že nie je úplne rovnaký ako inovátor, ktorý založil Apple, napríklad v prejavoch na verejnosti, ale pokiaľ sa pozrieme na to čo robí, tak máme jasno. Je to človek, ktorý stojí za PayPal, Teslou, SpaceX a podobne. Elon sa vyjadril nie príliš dobre na adresu spoločnosti Apple. Pokiaľ vraj pre neho nie je niekto dosť dobrý, ide k Apple!

Preberanie zamestnancov

Na svetlo sveta vyplávala veľmi zaujímavá informácia, ktorá Applu príliš neprospieva, a ktorú zo svojich úst vypustil jeden z najobľúbenejších podnikateľov sveta. Elon Musk potrebuje mať jednoducho úplne všade ten najšpičkovejší tím, a pokiaľ ho niekto kazí, poprípade mu nevyhovuje, vyrazí ho a najmä niekoho lepšieho. Čo sa ale stane s tým vyrazeným? Ten ide z Tesly rovno na pohovor do Apple, kde ho prakticky okamžite zoberú. „Ak nieste pre Teslu dosť dobrý, idete do Apple“. Môžeme teda povedať, že stovky zamestnancov, ktoré sa už do Apple z Tesly dostali boli B-čkoví hráči, ktorých Elon nechcel. Stáva sa z Apple pohrebisko Tesly?

Táto otázka je pomerne jednoduchá, no odpoveď na ňu už tak jednoduchá nie je. Na jednej strane je možné, že z Tesly do Apple odchádzajú ľudia, ktorí Elonovi nevyhovovali, no pokiaľ sa pozrieme na druhú stránku veci, vyvinúť celý automobil je omnoho náročnejšie ako vyvinúť dajme tomu smartfón. Práve preto potrebuje Tesla lepších zamestnancov ako Apple. Musk sa ale vyjadril aj na tému „Apple Titan“ a čo je veľmi zaujímavé, najväčšej spoločnosti na svete sa vôbec nebojí, práve naopak, veľmi rád privíta jej automobil!

“Je skvelé, že aj Apple ide týmto smerom. Automobily sú však omnoho komplexnejšie ako napríklad smartfóny či hodinky. Nedá sa len tak kedykoľvek prísť do továrne Foxconn a povedať: „Postavte mi auto“. Apple by ale určite svoje auto malo postaviť, nakoľko ide v jeho smere o logický krok, do ktorého by mohol priniesť svoje inovácie. Ceruzka či nový tablet jendoducho nie sú dosť relevantné!”  

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk