„Find my iPhone“ dostáva nové možnosti!

0
Aplikácia zachraňujúca iOS zariadenia - Svetapple.sk

Funkcia „Find my iPhone“ už dokázala zachrániť množstvo majiteľov svojich iOS zariadení pred zlodejmi poprípade deravými vreckami v rifliach. Táto aplikácia bol jednoducho výborný nápad. Sám so bol nútený ju použiť a nešlo o to, že som telefón niekam položil a zabudol som kam.

„Informácie poslednej lokalizácií“

V novom iOS 8 (zatiaľ len v prvej Beta verzií) ponúka služba vylepšenie, ktoré zvyšuje možnosť nájdenia ukradnutého/strateného zariadenia. Telefón bude totižto vysielať svoju polohu až pokiaľ sa nevybije. Ak už sa však vybila, pozícia sa uloží v databáze iCloud.com a je dostupná ešte 24 hodín po strate. Existuje však jedna možnosť pri ktorej si neporadí ani táto novinka. Telefón sa dá totižto stále vypnúť a vtedy sa nedá vystopovať. Možno je to však len otázka času, kým Apple službu upraví a tým pádom eliminuje takmer každú možnosť, ktorá znižuje šancu totálnej straty zariadenia.

fmi

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk