FTC kontroluje Apple Music, hrozí niečo Apple kvôli predplatnému?

0
Apple Music 12.2 - svetapple.sk

Spoločnosť Apple je v súčasnosti najväčším gigantom na svete a tak niet divu, že okolo tejto firmy prebiehajú neustále kontroly, ktoré sledujú každý jeden krok spoločnosti a vyhodnocujú či nebol v rozpore so zákonom. Je to skrátka daň za úspech. V poslednom prípade začali americkí regulátori FTC (Federal Trade Commission) skúmať predplatné služby Apple Music.

Predplatné

Hlavným problémom by mal byť fakt, že konkurenčný Spotify stojí mesačne len 10$, rovnako ako Apple Music. Vzhľadom na to, že si Apple účtuje 30% z každého nákupu predplatného konkurencie, Spotify musí navýšiť svoju cenovku o spomínaných 30% na 13$. To však nie je celkom košer z pohľadu streamovacích služieb pretože pre zákazníka bude automaticky výhodnejšia služba od Apple. Práve preto sa v spoločnosti Spotify rozhodli, že nájdu spôsob ako tento spôsob 30% poplatku obísť a tak, pokiaľ si zaregistruješ predplatné na stránke spotify.com, nebudeš musieť platiť 13$ ale len 10$, čo je omnoho výhodnejšie.

A práve toto je tá vec, ktorá sa príliš nepáči FTC a práve preto sa ju rozhodla bližšie preskúmať. Chce totiž zistiť, či nie je politika spoločnosti Apple a jej App Storu v rozpore s protimonopolným zákonom. Avšak to, že FTC sleduje Apple a jeho App Store ešte neznamená, že príde pred súd a rovnako si nemyslíme, že by mal Apple z tohto nejako ináč niesť následky. Je to jednoducho konkurenčný boj a na ňom sa udržia len tí najlepší.

FTC - svetapple.sk

FTC – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk