GT Advanced Technologies bude splácať svoj dlh 4 roky!

0
Zafírové sklíčka - svetapple.sk

V posledných mesiacoch sme mohli počuť o spore medzi Cupertínskym gigantom Apple a bývalým gigantom na výrobu zafírových sklíčok GT Advanced Technologies, ktorý zbankrotoval potom, ako uzavrel zmluvu s Jablkovou spoločnosťou, no nedokázal naplniť očakávania, ktoré mali v Apple. Spoločnosti sa snažili nejako dohodnúť už počas uplynulých mesiacov ale tá pravá dohoda prišla až teraz! GT Advanced Technologies má 4 roky na to aby predal pece a vyplatil dlh!

Zlá spolupráca

V GT Advanced Technologies to muselo naozaj vrieť, keďže sa súdili s najhodnotnejšou spoločnosťou sveta. Práve GTAT malo vyrábať pre Jablkovú spoločnosť zafírové sklíčka, no nedokázalo naplniť očakávania Apple, keďže prvé vyrobené kusy nestáli za veľa a množstvo z nich bolo poškodených. Na strane druhej GTAT tvrdí, že so spoločnosťou Apple uzavreli mimoriadne nevýhodnú zmluvu, ktorá bola v podstate nesplniteľná už od podpisu, a tak sa nemáme čudovať tomu, že spoločnosť zbankrotovala. Spoločnosť bola navyše  po celý čas pod veľkým tlakom cupertinskeho giganta. Nič to však nemení na tom, že GT Advancet Technologies nedokázalo naplniť zmluvu a teraz za svoje chyby zaplatí. V prvom rade zaplatí dlh, ktorý má voči Apple, keďže mu spoločnosť požičala na nákup pecí atď. V druhom rade bude potom musieť vyplatiť pokutu za to, že Apple nikdy nevidelo svoj materiál. Dohoda medzi spoločnosťami teda znie, že GTAT má presne 4 roky na to, aby predalo zvyšné pece, zakúpene za peniaze Apple a všetky svoje dlhy vyplatila. Čo si o celom spore myslíte vy?

GTAT majú 4 roky na to, aby vyplatili všetky dlhy voči Apple + pokutu za nedodanie materiálu! - Svetapple.sk

GTAT majú 4 roky na to, aby vyplatili všetky dlhy voči Apple + pokutu za nedodanie materiálu! – Svetapple.sk

 

GTAT majú 4 roky na to, aby vyplatili všetky dlhy voči Apple + pokutu za nedodanie materiálu! - svetapple.sk

GTAT majú 4 roky na to, aby vyplatili všetky dlhy voči Apple + pokutu za nedodanie materiálu! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk