Hackeri pýtajú od zamestnancov Apple ID za 20 000€!

0
Apple-ID-hackeri---titulná-fotografia---SvetApple

Ako by si reagoval, keby robíš pre jednu z najväčších spoločností sveta a zrazu ti príde e-mailom ponuka, ktorá sa za iných okolností neodmieta. Nejaký pochybný hacker ti len tak ponúkne 20 000€ za to, že by si mu prezradil prihlasovacie údaje k Apple účtu. Sú to rýchle peniaze a takéto prípady sa vo svete naozaj dejú, najnovšie v Írsku!

Hackeri pýtajú od zamestnancov Apple ID za 20 000€!

20 000€ za meno a heslo k účtu spoločnosti Apple. Presne takáto lákavá ponuka sa naskytla zamestnancom spoločnosti Apple v Írsku. Samozrejme nikto nevie, na čo komu takéto údaje sú, no je jasné, že úmysly sú pomerne nekalé. Zatiaľ sa nevie, či niekto ponuke podľahol, no predpokladá sa, že nie.

Apple by voči osobe, ktorá takéto tajné údaje zverejnila hackerom určite tvrdo zakročila a okrem okamžitej výpovede by mal pravdepodobne aj nepríjemnosti s políciou či vyšetrovateľmi. Koniec koncov, mohlo by to takúto osobu stáť viac, ako dostal od hackera. Podobných ponúk ale vraj chodí zamestnancom viac, a nie len v Írsku.

Apple je celosvetová spoločnosť a svoje kancelárie, obchody či výrobné haly má jednoducho všade. Toto treba navyše odniekadiaľ riadiť a riadia to zamestnanci, ktorí sú voči ponukám poriadne vyškolení ešte pred tým ako vôbec nastúpia do spoločnosti. Preto je vysoko pravdepodobné, že nikto z nich podobnú ponuku neprijme. Veď koniec koncov, možno si svojich zamestnancov takýmto spôsobom skúša aj samotná firma. Pri takomto gigantovi by to nemuselo byť nič zvláštne!

Prihlasovacie meno a heslo - svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk